Špansko palo u Sesvetskom Kraljevcu: Crveni imali vodstvo i igrača više na travnjaku

Špansko je u gostima izgubilo od Sesvetskog Kraljevca 2:1 u 26. kolu 4. NL Središte Zagreb – Podskupina A.

U prilično gruboj utakmici s jednim crvenim kartonom sa svake strane, Špansko je propustilo upisati osmu pobjedu zaredom.

Crveni su poveli preko Karla Althallera u 17. minuti, imali su u drugom dijelu i igrača više, no nisu izdržali. Nakon velike pogreške vratara Španskog Gašparovića kod izbijanja lopte, domaćin je izjednačio u 78. minuti golom Marčinkovića.

Karlo Althaller

U međuvremenu je isključen igrač Španskog Jurišić, pa su Špančani vrlo nervozno ušli u završnicu utakmice. U takvom stanju skrivili su jedanaesterac u sučevoj nadoknadi, koji je Vinčić pretvorio u pogodak u 94. minuti.

Velika šteta jer se činilo da Špansko ima tu utakmicu u svojim rukama, no Crveni su pomalo naivno nasjeli na provokacije domaćih igrač, koji su nametnuli vrlo oštru, pa i grubu igru većim dijelom utakmice.

Špansko ostaje na 51 bodu, a budući da su Mladost i Ravnice upisale pobjede,, sada  za liderima zaostaje 10 bodova i realno je izgubilo šanse da ih dostigne u posljednja četiri kola.

Špansko u sljedećem kolu gostuje kod Zagreba, a Ravnice dočekuju Mladost. Obje utakmice igraju se 11. svibnja.