Crveni slavili u velikom derbiju: Špansko srušilo Mladost i napada naslov prvaka

Špansko slavi pobjedu

Špansko je pobijedilo vodeću Mladost 2:1 u derbiju 25. kola 4. NL Središte Zagreb. Utakmica je odigrana u odličnoj atmosferi, glavna tribina bila je dupke puna. Crveni su imali gromku podršku svojih navijača od prve minute.

Špančani su poveli golom kapetana Davida Lojbera u 23. minuti. Gosti su izjednačili preko Krajačića u 70. minuti. Pobjedu Španskom donio je Karlo Althaller golom iz jedanaesterca u 78. minuti.

Špansko u velikoj formi

Crveni su u velikoj formi: upisali su sedmu uzastopnu pobjedu, jedanaestu u posljednjih dvanaest kola.

Sada su Mladost i Ravnice bodovno izjednačeni na vrhu ljestvice s 58 bodova, dok je Špansko na trećem mjestu sa sedam bodova manje.

Završnica sezone bit će iznimno uzbudljiva, u posljednjih pet kola sve je moguće ako Špansko nastavi pobjeđivati.

Napad na prvo mjesto

Primjerice, Mladost u 27. kolu gostuje kod Ravnica, a u 28. kolu Špansko dočekuje Ravnice, tako da je lako moguće da uoči posljednjeg kola sve tri momčadi budu u dva-tri boda.

San o naslovu prvaka i promociji Španskog u viši rang još je itekako živ.