Špansko u velikoj formi: Peta pobjeda zaredom, san o naslovu prvaka još živi

Crveni su u furioznoj formi. Špansko je pobijedilo Ilovac 3:1 u 31. kolu 4. NL – Središte Zagreb.

Dvostruki strijelac bio je mladi Mateo Jurišić, zabio je u 24. i 31. minuti, a treći pogodak postigao je Karlo Althaller u 81. minuti. Jedini pogodak za goste postigao je Ivan Poljanica u 30. minuti.

To je već peta pobjeda zaredom Špančana, deveta u posljednjih deset kola. Crveni ostaju treći s 45 bodova. Ranice su trenutačno vodeće s 54 boda, a Mladost iz Zaboka ima dva boda manje i utakmicu manje. Naime, Mladost sutra igra protiv Blata.

U sljedećem kolu Špansko gostuje kod Blata, a potom slijedi veliki derbi, u Špansko stiže Mladost.

U sljedeća tri-četiri kola puno toga će biti jasnije što se tiče utrke za prvaka. Ako Špansko u međusobnom ogledu slavi protiv Mladosti i nastavi s trijumfima, moglo bi se opasno uključiti u utrku za prvo mjesto. S obzirom na to kako Špansko izgleda i u kakvoj je formi, završnica prvenstva mogla bi biti jako gusta.