Na današnji dan prije 50. godina osnovana Udruga nogometnih Veterana Zagrebačkog nogometnog saveza

Poštovani veterani Zagrebačkog nogometnog saveza,

na današnji nadnevak, na Veliku subotu, dan prije Uskrsa, 10. travnja 1971. godine, u Zagrebu u Hotelu Dubrovnik, održana je osnivačka skupština Udruge nogometnih veterana grada Zagreba. Nogometni entuzijasti, nogometni vizionari, na čelu s pokojnim gospodinom Ottom BOBEKOM, osnovali su Udrugu koja je iz dana u dan, iz godine u godinu samo rasla, učlanjujući nove klubove, registrirajući nove veteranske igrače.

Na današnji dan, subota, 10. travnja 2021. godine to je velikih, ponosnih, nevjerojatnih, punih pedeset godina postojanja, djelovanja, trajanja, igranja organiziranog veteranskog nogometa u našem voljenom gradu Zagrebu. Danas nogometni veterani našeg grada djeluju putem Komisije veterana ZNS i ponosni smo i ravnopravni članovi Zagrebačkog nogometnog saveza.

Koristim priliku čestitati svim živućim ljudima osnivačima Udruge nogometnih veterana, svim veteranskim nogometnim klubovima i svim klubovima koji imaju selekciju veterana, svim igračima – veteranima, svima koji sudjeluju svojim radom i pomoći u svojim veteranskim klubovima i sekcijama, veliki jubilej, 50. godišnjicu Udruge nogometnih veterana grada Zagreba.

Pouzdano znamo, ovako organiziranog, ovako masovnog, ovako ustrojenog načina natjecanja veteranskih nogometnih igrača i veteranskih nogometnih klubova, nema nigdje na Svijetu, niti na jednom kontinentu, niti u jednoj državi, niti u jednom gradu!!! Na takvu povijest i sadašnjost nogometnih veterana našeg grada Zagreba trebamo biti svi skupa ponosni. Trudimo se svi zajedno da takvu tradiciju veteranskog nogometa i dalje njegujemo i održavajmo.

Promovirajmo, svi zajedno, našu Udrugu nogometnih veterana svugdje kamo putujemo, gdje prebivamo, gdje boravimo, u našoj voljenoj državi Hrvatskoj i svugdje u Svijetu. Živjeli!!!

Pozdrav svima, srdačno vaš,

Ivica VALERIJEV, tajnik Komisije veterana ZNS (+385 99 3111521, ivica.valerijev@gmail.com)

NK ŠPANSKO ZAGREB

Veteranska momčad nogometnog kluba „Špansko“ osnovana je 1986.

Osnivači su bili Jura Hartek i Rozalio Blažev koji su ujedno i voditelji momčadi od prvog dana.  Više od ostalih za momčad veterana „Španskog“ nastupali su: Jura Hartek, Rozalio Blažev, Željko Maršanić, Mladen Martinec, Ivo Radan, Branko Školnik, Marijan Kereković,, Miki Vlaisavljević, Vlado Katalinić, Ante Španika, Ivo Juričan, Ivo Kelemen, Andrija Repinac, Jandro Vukašinović, Drago Martinec, Stjepan Ocvirk, Vlado Šimac, Stipe Lokas…

Najbolji strijelac do sada bio je Mladen Martinec

52. prvenstvo veterana ZNS, Ljestvice(1)