Odluka IO HNS-a o natjecanjima iz natjecateljske godine 2019./20

Nakon jučerašnjeg sastanka tajnika Središnjeg državnog ureda za šport, Tomislava Družaka, s predstavnicima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, predloženi su datumi za mjere popuštanja u sektoru sporta. Tako se mjere popuštanja koje se tiču trenažnih procesa odnose na razdoblje od sljedeća dva tjedna, dok se mogućnost održavanja natjecanja predviđa za kraj svibnja i početak lipnja.

Sukladno epidemiološkoj situaciji u zemlji, konačno odobrenje za nastavak natjecanja po preporuci HZJZ-a donijet će Stožer za civilnu zaštitu RH.

Očekujući da će predloženi datumi biti potvrđeni od strane Stožera civilne zaštite, Izvršni odbor HNS-a promijenio je svoju odluku od 7. travnja 2020. te odlučio kako će nogometna sezona biti nastavljena 30. i 31. svibnja utakmicama polufinala Hrvatskog kupa, dok bi tjedan dana kasnije, 6. lipnja, bilo nastavljeno natjecanje u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Sve utakmice bile bi odigrane bez prisustva gledatelja.
Finale Hrvatskog kupa prema prijašnjem planu bilo bi odigrano 1. kolovoza.

Druga HNL i Treće HNL te ostale niže lige neće nastaviti s natjecanjem u sezoni 2019./20., kao ni natjecanja u svim mlađim uzrasnim kategorijama.

Kompletnu pisanu odluka IO HNS-a možete pročitati u privitku.

Što se tiče aktivnosti odnosno početka treniranja u našem klubu biti ćete naknadno obaviješteni, a sve temeljem odluka i uputa nadležnih tijela (Stožera, SDUŠ-a ili ZNS/HNS).

NK Špansko
Upravni odbor

Adresa: Slavka Batušića 2, Špansko - Zagreb, Hrvatska, E-mail: nogometni.klub.spansko1958@nkspansko.hr ,

Tel: 01/ 3894-325