YT Avenue - шаблон joomla Авто

Nogometni turnir Darko Tironi 2018.

logo spanskoPočeo je 16. Međunarodni turnir “Darko Tironi” U-11, koji se održava na terenima NK Špansko od 19. do 20. svibnja 2018. godine!

U nastavku pročitajte propozicije te pogledajte raspored i rezultate utakmica!

Članak 1.
Organizator turnira je NK ŠPANSKO. Organizaciju natjecanja provodi Turnirska komisija.

Članak 2.
Natjecanja na ovom turniru ima propagandni karakter, a cilj turnira je upoznavanje, zbližavanje i druženje mladih nogometaša, jačanje natjecateljskog duha, te provjera znanja i sposobnosti mladih nogometaša.

Članak 3.
Turnir se održava od 19. svibnja do 20. svibnja 2018. godine.
Članak 4.
Sudionici turnira limaća igrati će u 6 grupa po 5 momčadi. po jednostrukom bod sistemu. Dalje idu dvije prvoplasirane momčadi gdje dobivamo 4 grupa, ali s po 3 momčadi. Dalje idu dvije prvoplasirane. Nakon toga 8 momčadi igra po kup sistemu. Pobjednici ¼ finala igraju za plasman od 1- 4 mjesta.

Članak 5.
Svaka momčad mora na dan početka turnira predati popis svojih igrača-natjecatelja turnirskoj komisiji. Popis se predaje u dva primjerka, sa sljedećim podacima:
Ime i prezime igrača, datum rođenja, broj sportske iskaznice. Ispred imena i prezimena mora se napisati broj kojeg će igrač u vrijeme natjecanja nositi na dresu i nastupati uvijek pod istim brojem.
Popis igrača mora biti potvrđen žigom kluba uz potpis ovlaštene osobe.

Članak 6.
Utakmice na turniru se igraju 1 x 25 minuta subota u grupama, nedjeljne utakmice se igraju 1 x 30 minuta Igra se na 5 metarske golove, zamjene su leteće, vratar loptu vraćenu od svog igrača nogom ne smije uzeti u ruke i nema zaleđa. Momčad čine 8 igrača i vratar. Igra se istovremeno na dva terena; na pola nogometnog igrališta
( dimenzije 50 x 65 metara ).

Članak 7.
Turnir se igra po pravilima nogometne HNL i Zns.
Pobjeda na utakmici donosi 3 boda, neodlučan rezultat 1 bod, a poraz 0 bodova.
Plasman momčadi određuje se na temelju:
1. Broja osvojenih bodova
2. Rezultata međusobnog susreta
3. Pozitivne gol razlike
4. Više postignutih golova
5. Ždrijeba

Ako tri momčadi imaju isti broj bodova, radi se tablica njih troje po kriterijima gol razlike i datih golova.

Članak 8.
Nevrijeme ne odlaže odigravanje utakmice, osim u izuzetnim slučajevima, o čemu odlučuje turnirska komisija.
Članak 9.
Pravo nastupa na ovom turniru imaju igrači limaći rođeni 01.01.2007. godine i mlađi.

Svaka momčad sastoji se od 18 igrača upisanih u protokol i dva voditelja, od kojih jedan mora biti trener. Svaki igrač mora imati sportsku iskaznicu sa slikom. Bez tog dokumenta igrač ne može nastupiti na ovom turniru. Igrači moraju imati liječnički pregled. Liječnički pregled vrijedi šest mjeseci i mora biti uredno unijet i ovjeren u sportskoj iskaznici.

Članak 10.
Tijekom igre mogu se vršiti zamjene igrača. U igru mogu ulaziti svi rezervni igrači upisani u protokol.
Članak 11.
Vodstvo momčadi mora predati sastav momčadi turnirskoj komisiji najkasnije 15 minuta prije nastupa. Ekipa mora nastupiti u roku 10 minuta od poziva suca, a u protivnom smatrat će se da je utakmicu predala protivniku 3:0 bez borbe.

Članak 12.
Sve utakmice vode suci najmanje regionalnog ranga.

Članak 13.
Organizator turnira će osigurati zdravstvnu službu na terenu za vrijeme trajanja turnira.
Članak 14.
Odigrane utakmice turnirska komisija registrira istog dana.
Članak 15.
Kazne za igrače mogu biti zbog grube igre i nesportskog ponašanja na terenu.
Kazne izriče sudac opomenom ( žuti karton ) ili isključenjem ( crveni karton ) i to bez prava zamjene do kraja utakmice u kojoj je igrač bio isključen.

Članak 16.
Igrač koji tijekom turnira dobije dva žuta kartona ne može nastupiti na prvoj sljedećoj utakmici, kao i igrač koji dobije crveni karton.
Igrač koji na istoj utakmici dobije žuti karton, a kasnije i crveni ne može više nastupiti za svoju momčad do kraja turnira. Prigodom dobivanja crvenog kartona za teže prekršaje, turnirska komisija ima pravo donijeti odluku o zabrani nastupanja do kraja turnira.
Momčadi čiji igrači budu imali crvene kartone ne može konkurirati za fair-play nagradu.

Članak 17.
Žalbe na odluku suca nema. Žalbe se mogu podnijeti jedino u svezi članaka: 9, 10, 14 i 16.
Žalbe se podnose najkasnije jedan sat nakon završetka utakmice uz pismeno obrazloženje, a prethodno žalbu treba najaviti u protokolu utakmice.
Žalbe rješava turnirska komisija natpolovičnom većinom.

Članak 18.
Pobjednička momčad obavezuje se na slijedećem turniru braniti osvojeno prvo mjesto.
Članak 19.
Organizator turnira utvrđuje sljedeće nagrade:
Za osvojeno 1. mjesto: Prijelazni pehar, pehar u trajno vlasništvo, 18 zlatnih medalja, poklon sponzora
Za osvojeno 2. mjesto: Pehar, 18 srebrnih medalja, poklon sponzora
Za osvojeno 3. mjesto: Pehar, 18 brončanih medalja, poklon sponzora
Za osvojeno 4. mjesto: Pehar
Nagrada za fair-play (pehar)
Nagrada za najboljeg strijelca: statua, poklon sponzora
Nagrada za najboljeg igrača: statua, poklon sponzora
Nagrada za najboljeg vratara: statua, poklon sponzora.

Članak 20.
Pravo tumačenja ovih Propozicija ima organizator turnira.

Članak 21.

Turnirsku komisiju imenuje organizator i ona je odgovorna za sva sportska pitanja u vezi s turnirom, kao i za sve sporove, proteste, žalbe ili nepredviđene okolnosti. Komisija se sastoji od tri člana koje imenuje klub prije turnira.